Як розкрутити сайт
Як розкрутити сайт
1 етап — Підбір семантичного ядра. Давайт дізнаємось, як розкрутити сайт. Перш за все, вам потрібно підібрати ключові фрази, за якими ви будете розкручуватись. Для цього йдемо на сервіс від Яндекс — http://wordstat.yandex.ru/ . Вибираємо мову сайту (українська або російська) і вводимо будь-яку фразу, пов’язану з вашим бізнесом, наприклад, «заробити в інтернеті»:
Статистика по словам | Показов в месяц |
заробити +в інтернеті | 1 106 |
заробити гроші +в інтернеті | 909 |
як заробити +в інтернеті | 803 |
як заробити гроші +в інтернеті | 682 |
як заробити грошей +в інтернеті | 682 |
Ми бачимо, сервіс показав фрази, які асоціюються з набраною і які користувачі також запитують. Цифри — це кількість показів, тобто скільки разів користувачеві показувалась реклама Яндекса на пошуковій сторінці, коли він набрав цю фразу. Тобто людина набрала фразу — це один показ, перейшов на другу сторінку видачі по цій фразі — це другий показ. Таким чином, на одного користувача може припадати кілька показів. Що це означає? Це означає, що цю цифру можна сміливо ділити на 3, адже нас цікавлять запити, а не покази. У будь-якому випадку, якщо ви так і не зрозуміли про що мова, дивіться на ці цифри та орієнтуйтеся по ним, вони дають загальну картину про популярність фрази. Якщо вона популярна, то можна брати у просування, щоб розкрутити сайт.
І ще одне. Набирати фразу краще в лапках, це ми говоримо Яндексу, щоб він показав попит саме по цій фразі, а не по всіх фразах, куди вона може входити. Бажано також додавати знак «!» перед словом, це означає, що ви хочете дізнатися саме фразу в такий словоформі без зміни закінчення, відмінка і т.п. Тобто «заробити в інтернеті» та «заробіток в інтернеті» це дуже схожі словосполучення, а якщо набрати так «!заробити !в !інтернеті», то з’являться цифри саме по цій фразі. Скільки таких фраз набирати? Візьміть для початку 10. Насправді їх може бути і десятки, і сотні, і тисячі, але 10 нам буде достатньо, щоб розкрутити сайт.
2 етап — Внутрішня оптимізація сайту
Тепер нам потрібно визначити цільові сторінки яки ми бажаємо розкрутити. Під кожну фразу шукайте сторінку, яка їй відповідає. На одну сторінку рекомендую брати 1-4 фрази, не більше. Записуйте все в ексель-файл, там доволі зручно працювати.
Якщо Ви створюєте нову сторінку під фразу для розкрутки, то тут все дуже просто та легко. Просто замовляєте текст (у копірайтера або на текстовій біржі або в сервісі SEOpult) де вказуєте в тех. завдання 1-4 ключеві слова. Копірайтер напише текст саме під слова які ви хочете розкрутити. Вам залишиться тільки розмістити текст у себе на сайті.
Ще одна порада, як можна знайти релевантну сторінку. Для цього в пошуковику введіть наступну конструкцію: «ваш запит site: адреса сайту».
Перше місце у видачі буде займати сама релевантна сторінка (на думку Яндекса). Це може Вам допомогти в пошуку релевантних сторінок. У Google все точно так само.
Далі починається та сама внутрішня оптимізація сторінок сайту. Що сюди входить? Головними є три пункти:
- Заголовок сторінки, укладений в тег <h1>;
- Tittle (це напис, який ви бачите в самому верху на вкладці браузера);
- Унікальний текст з включенням фраз, які ви розкручуєте та просуваєте.
Ці три умови потрібно обов’язково виконати для кожної сторінки, яку ви хочете « розкрутити ». Оптимізуйте саме ті сторінки, які обрали для просування. Весь сайт перелопачувати не треба. Але бувають й виключення: наприклад, однаковий Tittle на всіх сторінках сайту. У даній ситуації вже треба розбиратися на рівні CMS (система управлінням сайту), там щось не так налаштоване, або вона крива.
Якщо хочете дізнатись що таке h1 або Tittle, наберіть в Яндекс запити «h1 що це» або щось подібне і дізнаєтесь що до чого і як заповнювати ці теги та мета-теги.
Звичайно, є ще інші дрібниці, яким можна приділити увагу. Це мета-теги Descriptions, Keywords. Перший з них Гугл в більшості випадків активно використовує для сніпету сайту (уривок тексту в результаті видачі, який показується під синім посиланням на сайт), заповнювати їх я також раджу, але це не обов’язково.
Велике значення має структура меню. Зверніть увагу, щоб сторінка, яку ви просуваєте, перебувала не далі двох кліків від головної. Краще щоб на цю сторінку стояло наскрізне посилання в меню. Це хороший плюс при просуванні. Всі ці переробки в плані складності залежать від CMS сайту.
З приводу текстів. Вам потрібні унікальні статті з включеними в них ключовими фразами. Ви можете написати їх самостійно. Це дозволить вам заощадити серйозні гроші. Або ви можете спробувати знайти україномовного копірайтера (того, хто пише статті на замовлення) на сайті freelance.ru чи Advego.ru. Це доволі легке завдання. Даєте йому тему статті з ключовими фразами, які повинні туди входити, він пише, ви розміщуєте статтю на сторінці, яку потрібно розкрутити. От і все. Вартість їхніх послуг різна. За нормальний текст попросять десь 35 — 60 гривень за 1000 символів тексту. Тобто за таку ціну можна знайти нормального копірайтера. Зазвичай у мене на просувний сайт йде 1000-1500 гривень на заповнення унікальною інформацією.
Я описав основні речі, на які потрібно витратити час. Дуже часто цього вистачає, щоб почати просування, але не завжди. Зверніть увагу також на наступні пункти, щоб потім, у разі невиходу фрази в ТОП10, не ламати голову і не думати, чому ж так сталося.
- Ви повинні знати, що у видачі немає подібного другого сайту з такими ж контактними даними (телефонами, адресами). Інакше Яндекс може прийняти ваш ресурс як афіліат іншого і розкрутити сайт по деяких запитах його буде неможливо.
- Перевірте файл robots.txt, який знаходиться в корені сервера, тобто в папці де лежить Ваш сайт (якщо файлу там немає, то створіть). Там необхідно вказати основне дзеркало: наприклад, «Host: www.site.ua» та заборонити до індексації дублюючі сторінки і всякі технічні сторінки, яких бути в пошуку не повинно (наприклад, адмін-панель CMS). До речі, дублювання сторінки це велика проблема у інтернет-магазинів та великих сайтів, їх CMS створюють дуже велику кількість дублів сторінок, які заважають розкрутити сайт. Всі директиви, як забороняти індексацію непотрібних сторінок ви знайдете в допомозі Яндекса: http://help.yandex.ru/webmaster/
- Часто «пошук» визначає неправильно головне дзеркало сайту, тобто ви просуваєте site.ua, а він прийняв за головне дзеркало www.site.ua (тобто з www). У даній ситуації потрібно налаштувати 301 редирект з одного варіанта на інший. Все це робиться в файлі, який лежить в корені сайту і називається «.htaccess». Так само, як писав вище, не забувайте вказати головне дзеркало в robots.txt
- Ключові слова в тексті іноді виділяйте тегом «strong». Це збільшить їх вагу. Але не зловживайте. Зазвичай тег «strong» використовують 1 раз на 1500-2000 символів.
- Перевірте, щоб недоступні сторінки сайту віддавали код помилки 404. Часто сторінка недоступна, пишеться цифра 404 і що такий сторінці не існує, але сервер віддає код 200, а не 404. А це означає, що пошуковик проіндексує всі ці сторінки, що буде дуже недобре, адже вони всі однакові і є дублями. Плюсом буде, якщо Ви її ще оформите в стилі вашого сайту та додасте на неї навігацію. Це дозволить користувачеві зрозуміти, що сторінки немає і допоможе продовжити навігацію по сайту.
Так само встановіть на сайт лічильник інтернет-статистики (веб-аналітики) Гугл Аналітікс (www.google.ru/analytics/ ). З безкоштовних це найпотужніший інструмент. Або можна поставити Яндекс. Метрику або LiveInternet.
Внутрішня оптимізація сайту завершена, перейдемо до зовнішньої оптимізації, тобто до закупівлі посилань.
3 етап — Закупівля посилань
Тут все доволі просто. Вам потрібно додати «ваги» вашому сайту. Тобто, потрібно розміщувати посилання сайт який ви хочете розкрутити, на більш популярних сайтах. За це, звичайно, потрібно буде заплатити певну суму грошей. Чим більше посилань буде, тим вище в пошуку буде з’являтись Ваш сайт. Якщо ви не бажаєте самостійно шукати сайт для купівлі посилання, то можна скористатись автоматичними системами SEO-оптимізації. Наприклад SEOpult.ru. На ньому ви зможете провести аналітику сайту та розробити повноцінну рекламну компанію, щоб розкрутити сайт.
Якщо вам цікав, як заробити в інтернеті, як заробити в інтернеті в україні, то раджу подивитись на головній, де є перелік найприбутковіших способів. Я раджу вам використовувати всі методи, які викладені на сайті, щоб заробити гроші в інтернеті без вкладань.
Трекбэк с Вашего сайта.